Kvalita

Kubánská káva Arabico Lavado dosahuje exportní kvality.

Pražení

Temné pražení se používá pro přípravu espressa, a káva světle pražená pro přípravu americké kávy.

Mletí

Káva tmavě pražená se mele najemno, zatímco káva světle pražená nahrubo.

Chuť

Charakteristická chuť druhu Arabico Lavado se mění podle stupně pražení. Náš sortiment umožňuje si vybrat ideál pro každého zákazníka spojením acidity a plnosti.

Balení podle hmotnosti

Rozpustná káva: 100 g
Mletá káva: 115 g, 230 g, 460 g, 1000 g
Mletá káva Gourmet: 230 g
Zrnková káva: 250 g, 1000 g
Zrnková káva Torrefacto: 1000 g

Balení

Obal je zhotoven ze směsi polyesteru, polyetylénu a hliníku, zabezpečující vysokou ochranu před únikem plynů, což umožňuje zachovat originální vůni a chuť. Balení je prováděno ve vakuu, které vyčerpá vzduch z adjustace a odvrací okysličování kávových olejů vzduchem a zabraňuje získání nahořklé chuti.

Doba použitelnosti a lhůta uskladnění

Každá káva společnosti Cubita je ve vakuovém balení a může být skladována dva roky. Doporučujeme ji ovšem spotřebovat ji v kratším termínu.

Společnost Cubita vyrábí kávu s použitím starobylého pražícího zařízení Regil de Guanabakoa, v Havaně, a praží pouze kávu exportní kvality, s ničím ji nemíchají. Je to čistá a vysoce kvalitní káva. Káva je vakuově balená (poznáte to podle toho, že balík je tvrdý ve tvaru cihly), což umožňuje zachovat kávu čerstvou vice než rok. Při otevření balíčku zůstává káva s nezměněným výrazem chuti a čerstvostí.

Pamatujte, že káva Cubita se vyrábí ve dvou druzích, tmavého pražení pro espresso a světlého pražení pro americkou kávu. Každé balení je podle toho označeno.

Dalším důležitým faktorem je používání smetany nebo mléka. Přibližně 70 % spotřebitelů kávy v Evropě používá smetanu do kávy. Smetana může být jak tekutá, tak i v prášku. Popřípadě se používá kondenzované mléko a různé náhražky. Mléko není plnocenou náhradou smetany.

Káva typu "Kortado" - to je káva espresso s malým množstvím mléka, a nezaměňujte ji za kávu se smetanou.

Káva "Frio" - to je čistá káva s ledem, vodou a cukrem dle chuti. Mimo to káva patří do receptur mnohých koktejlů.